95-procentowe przedziały ufności dla rocznych nieskorygowanych stawek zostały obliczone za pomocą skorygowanego pod kątem skośnym testu odwróconego wyniku, zakładając dwumianowy rozkład.23 Korekty dla wieku, płci, rasy lub grupy etnicznej oraz oszacowanie rocznej stopy zmian zostały wykonane w ramach modelowania. Tendencje w częstości występowania badano za pomocą uogólnionej autoregresyjnej średniej ruchomej (GARMA), aby uwzględnić korelację szeregową. 24 Przeprowadzono testy współczynnika wiarygodności w celu porównania trzech możliwych formulacji: autoregresyjny i pierwszego rzędu model ruchomy pierwszego rzędu ( GARMA [1, 1]), model autoregresyjny pierwszego rzędu (GARMA [1, 0]) i model średniej ruchomej pierwszego rzędu (GARMA [0, 1]). Wybór modelu sugerował, że model średniej ruchomej pierwszego rzędu (GARMA [0, 1]) najlepiej pasował do większości modeli. Tendencje skorygowane o wiek, płeć i rasę lub grupę etniczną oraz nieskorygowane trendy w częstości występowania zostały oszacowane przy użyciu ujemnego rozkładu dwumianowego z logarytmem.
Model traktował zaobserwowaną liczbę zdiagnozowanych przypadków w każdym roku jako wynik, a odpowiedni mianownik jako przesunięcie. Zmienna warstwowania została w każdym przypadku usunięta z listy zmiennych towarzyszących, aby uniknąć wieloklinowości. Przeprowadziliśmy testy jednorodności efektu, aby porównać obserwowane trendy w częstości występowania w warstwach. Model GARMA nie osiągnął zbieżności w kilku przypadkach, w których liczba komórek była szczególnie niska. W tych przypadkach zastosowano ujemne regresje dwumianowe. Rozważono także testy współczynników wiarygodności dla trendów kwadratowych i sześciennych.
Oceniliśmy kompletność rozpoznania przypadku dla czterech ośrodków geograficznych z wykorzystaniem metody przechwytywania-odzyskania25 w dwustopniowym modelu ustalającym. Łącznie 3068 z 9782 przypadków (31%) pochodziło ze źródeł szpitalnych, 270 (3%) pochodziło z innych źródeł, a 6444 (66%) zgłoszono zarówno ze źródeł szpitalnych, jak i innych. Centrum oparte na członkostwie nie ma niezależnych źródeł danych wymaganych dla tej metody.
Aby upewnić się, że analizy trendów nie będą miały wpływu na świeckie tendencje w przypisywaniu typu cukrzycy przez lekarzy, porównaliśmy odsetek młodzieży, która otrzymała diagnozę od dostawcy cukrzycy typu lub cukrzycy typu 2 z odsetkiem z typem lub cukrzyca typu 2 według naszej oceny typu etiologicznego, przy użyciu testu chi-kwadrat i testu Cochran-Armitage dla trendu. Nasza ocena typu etiologicznego została oparta na pozytywnym wyniku autoprzeciwciał na cukrzycę i oporności na insulinę, 26 mierzonej w podgrupie przypadków zdiagnozowanych w 2004, 2008 i 2012, dla których uczestnik odbył wizytę badawczą (w tym 917, 1101 i 1077 uczestników odpowiednio z cukrzycą typu i odpowiednio 202, 256 i 316 z cukrzycą typu 2). Aby oszacować liczbę młodzieży w Stanach Zjednoczonych z cukrzycą typu lub typu 2, wskaźniki zapadalności z badania SEARCH zostały zastosowane do całkowitej populacji USA dla pięciu grup rasowych i etnicznych na lata zainteresowania.
Wyniki
Badana populacja
Tabela 1. Tabela 1. Liczba przypadków cukrzycy typu i cukrzycy typu 2 według roku incydentu. W latach incydentalnych w latach 2002-2012 w sumie 11 245 osób z cukrzycą typu (od 0 do 19 lat) ) zostały zidentyfikowane z mianownika 54.269.600 osobo-lat (średnio około 4,9 miliona młodych ludzi rocznie w sieciach nadzoru), a 2846 młodych z cukrzycą typu 2 (od 10 do 19 lat) zostało zidentyfikowanych z mianownika 28 029 000 osób -letnia (około 2,5 miliona młodych ludzi rocznie w sieciach nadzoru)
[hasła pokrewne: coffepirine, objawy piramidowe, dawidziuk twitter ]
Comments are closed.
Powiązane tematy z artykułem: coffepirine dawidziuk twitter objawy piramidowe
Pani Wiktorio, a co to były za suplementy?
[..] Odniesienie w tekscie do metoda piórkowa brwi[…]
Pani Wiktorio, a co to były za suplementy?
[..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: optyk poznań[…]
Nie podoba mi sie to co sie dowiedzialem